Страхування життя: навіщо потрібно і як вибрати

Зміст

 1. Яким буває страхування
 2. У чому може бути користь страхування життя?
 3. Що дає страхування життя
 4. Як вибрати страхову програму?
 5. На що звернути увагу, вибираючи страхову компанію
 6. Від чого залежить вартість вашого полісу?
 7. Як вибрати оптимальну суму страховки?

Яким буває страхування

Все страхування можна розділити на дві основні групи. Це обов'язкове і добровільне страхування. Та якщо видів обов'язкового страхування (наприклад, ОСЦПВ) не так багато, і люди про нього більш-менш обізнані, то в питаннях добровільного страхування все не так. І люди навіть просто не знають про свої можливості.

Взяти хоча б страхування життя і здоров'я. Те, що так поширене на Заході та в європейських країнах, і практично не зустрічається у нас в країні. Хоча це може бути дуже вигідний і необхідний поліс для багатьох людей.

У чому може бути користь страхування життя?

 • Фінансова подушка безпеки;
 • Можливість призначити конкретного отримувача виплат;
 • Відсутність податків на страхові виплати;
 • Неможливість вилучити страхові поліси як майно;
 • Наявність страхових пакетів не тільки для професійних спортсменів, екстремалів, каскадерів тощо.

Що дає страхування життя

Навіщо потрібно страхування життя? Воно несе в собі великий фінансовий плюс. Страхування життя дозволяє забезпечити своїх близьких, якщо з вами щось трапиться, накопичити на пенсію чи на якісь великі покупки. Або гарантувати собі гідний рівень життя навіть в разі настання інвалідності або втрати працездатності.

Страхування життя - це важливий крок, тому що в молодості та поки здоров'я міцне, люди рідко замислюються про старість, хвороби й про те, що буде в такому випадку. А страхування життя дає можливість згладити неприємні ситуації та створити фінансовий захист.

Як вибрати страхову програму?

 • Ризикове страхування

У чистому вигляді ризикове страхування під собою має на увазі виплату в разі смерті. Це може бути фіксована сума або виплата матиме накопичувальний ефект від розмірів або тривалості внесків. Але є і змішані програми ризикового страхування, при яких накопичень не буде, але страхувальник, або інша особа, отримує виплату в разі травми або хвороби.

 • Накопичувальне страхування

Цей вид страхування укладається найчастіше на тривалий термін. Залежно від договору залежить страхове відшкодування. Може передбачатися виплата членам сім'ї при смерті страхувальника, або ж сам страхувальник отримує виплату після досягнення певного віку. Ризиками також може служити не тільки відхід з життя, але і, наприклад, інвалідність тощо.

 • Добровільне пенсійне страхування

Ви можете вибрати програму пенсійного страхування, платити внески, та після досягнення пенсійного віку отримати одноразову велику виплату, або регулярну додаткову пенсію. Вигодонабувачем також можна призначити іншу людину. Також є різні додаткові опції та умови пенсійного страхування.

 • Інвестиційне страхування

В такому випадку страхуються ризики несприятливої ​​ситуації на фондовому ринку. Або ж страхова програма використовується як система накопичень на більш вигідних, але і більш тривалих умовах, ніж депозит. Умови страхування залежать від програми компанії. Це змішаний інвестиційно-страховий продукт, який дозволяє інвестувати з мінімальними ризиками. Тобто, якщо на фондовому ринку, наприклад, трапиться обвал акцій, які ви придбали, то ви нічого не втратите. А за сприятливого розвитку ринку отримаєте прибуток.

Оформити ОСЦПВ

Швидке оформлення за 5 хвилин

Підібрати

На що звернути увагу, вибираючи страхову компанію

Попри те, що страхування життя у нашій країні поширене не так, як поліси обов'язкового страхування, шахраї також зайняли й цю нішу. І продають підроблені страхові поліси не тільки ОСЦПВ і Зеленої карти, але й лайф-страхування.

Тому вибираючи страхову компанію звертайте увагу не тільки на слова і рекламу агента, але і на наступні чинники:

 • Наявність відповідної ліцензії для забезпечення даного виду страхування;
 • Перегляньте кілька звітів саме по галузі страхування життя від незалежних оцінювачів, і квартальні рейтинги страхової компанії;
 • Відгуки клієнтів та досвід роботи компанії також слід пошукати.

Від чого залежить вартість вашого полісу?

І звичайно ж, потрібно звернути увагу на тарифну політику страхової компанії. Тому що якщо ціни обов'язкового страхування переважно регулює законодавство, то тарифи на добровільне страхування встановлює сама страхова компанія.

Ціна страхового поліса завжди розраховується індивідуально, навіть якщо є якийсь фіксований платіж. У вартість страховки увійде не тільки він, але ще і вплине кількість ризиків, що покриваються, тривалість страхування, розмір внесків, суми покриття та інші умови страхування.

Розкид цін в різних страхових компаніях може бути дуже істотним. Тому якщо вас цікавить страхування життя і здоров'я, то ми можемо допомогти вам підібрати вигідну пропозицію. Зверніться до наших менеджерів в онлайн-чаті або за телефонами, і вони зв'яжуться зі страховими компаніями та підберуть для вас відповідні програми страхування в рамках обумовлених бюджетів і опцій. З Ukasko.ua ви зможете оформити страховку дешево і заощадити свій час!

Як вибрати оптимальну суму страховки?

Різні програми страхування передбачають різні варіанти виплат і внесків. Також дуже сильно відрізняються умови короткострокового і довгострокового кредитування. Страхові виплати також можуть бути по дожиттю, відходу з життя або у вигляді компенсації після настання страхового випадку. І щоб правильно розрахувати необхідну страхову суму, потрібно врахувати різні чинники. Це і дохід сім'ї, і рівень витрат, і інфляція або стан на фінансовому ринку, різні життєві та сімейні обставини. Також враховуйте те, в якому форматі буде виплачуватися страховка. Так ви зможете зрозуміти, який тарифний план і які умови страхування вам підійдуть.

Які є методи розрахунку страхової суми?

 1. Заміщення доходу. Використовується для забезпечення фінансової стабільності, наприклад, на час, що залишився до виходу на пенсію час, або в разі втрати працездатності. Для цього помножте поточний дохід на кількість років, коли буде потрібна страхова виплата, і так ви дізнаєтеся, скільки грошей вам знадобиться.
 2. Забезпечення доходу. Аналогічно з першим випадком дозволяє визначити суму, яка буде потрібно. Також з її допомогою можна отримувати додатковий прибуток, а не основний.
 3. Аналіз потреб. Розрахуйте, яка сума вам потрібна на ведення повноцінного способу життя, включаючи медичне обслуговування, іпотеки, кредити та річну інфляцію. Так ви отримаєте ідеальну суму страхування.

Оформляючи особисте страхування життя не забувайте про те, що якщо ви виберете довгостроковий договір, то підсумкові суми виплати будуть вищими, а щорічні внески нижчими.

Не нехтуйте страхуванням не тільки свого життя, але і майна та відповідальності. Особливо, якщо на нашому сайті ви можете оформити страховку онлайн дешево і швидко!

Оформити ОСЦПВ

Швидке оформлення за 5 хвилин

Підібрати