В яких країнах діє Зелена карта
Зміст
Перелік країн системи Зелена карта
Якщо ви плануєте закордонну поїздку на відпочинок або по роботі, не забудьте оформити страховку на авто міжнародного зразка. Якщо ви прямуєте до країни, яка є учасником міжнародної системи страхування Зелена карта, то вам необхідний відповідний поліс. Для яких країн необхідно оформляти Зелену карту?
Зелена карта діє в тих країнах, які підписали між собою відповідну угоду. Перелік країн, в яких діє поліс Зеленої карти може змінюватися залежно від вступу чи виходу тієї чи іншої держави з системи міжнародного страхування.
Всього на осінь 2020 року система страхування Зелена карта діє в 48 країнах. Це:
- Австрія;
- Албанія;
- Андорра;
- Азербайджан;
- Бельгія;
- Болгарія;
- Боснія і Герцеговина;
- Білорусь;
- Угорщина;
- Швейцарія;
- Кіпр;
- Німеччина;
- Данія;
- Іспанія;
- Естонія;
- Франція;
- Фінляндія;
- Ліхтенштейн;
- Великобританія;
- Греція;
- Хорватія;
- Італія;
- Ізраїль;
- Іран;
- Ірландія;
- Ісландія;
- Люксембург;
- Литва;
- Латвія;
- Мальта;
- Марокко;
- Молдавія;
- Македонія;
- Чорногорія;
- Норвегія;
- Нідерланди;
- Португалія;
- Польща;
- Румунія;
- Росія;
- Чехія;
- Швеція;
- Словаччина;
- Словенія;
- Сербія;
- Туніс;
- Туреччина;
- Україна.
Якщо ви прямуєте до країни, якої немає в цьому списку, це не означає, що вам зовсім не потрібна страховка. Крім Зеленої карти існують ще й інші системи страхування, які також діють в певних державах. Наприклад, в країнах Африки поширені поліси систем Коричневої, Помаранчевої та Рожевої карти.
Для чого потрібна Зелена карта
Як діє Зелена карта? Це міжнародний поліс страхування цивільно-правової відповідальності водія. Це обов'язковий вид страхування. Поліс Зеленої карти необхідно пред'явити на кордоні. Якщо страховки немає, або вона підроблена, то водія не пропустять на територію іноземної держави.
Зелена карта хоч і має певні відмінності, але працює за тим же принципом, що й ОСЦПВ. Поліс Зеленої карти відшкодовує збитки потерпілій стороні в разі аварії з вини страхувальника. Дія страховки поширюється як на шкоду майну, так і на шкоду, завдану здоров'ю та життю учасників ДТП. Ліміти відшкодування за Зеленою картою та штрафи в разі відсутності страховки залежать від законодавства країни призначення.
Чи потрібна Зелена карта в Крим
Питання приналежності Криму залишається відкритим у світі. Не всі держави визнають Крим у складі Росії. Тому виходячи з законодавства можна зробити висновок, що поліс Зелена карта для поїздки в Крим не потрібен. Але на ділі все не зовсім так.
Україна та Крим на цей час поділяються прикордонними пунктами пропуску. І якщо у водія немає страховки Зеленої карти, то його можуть не пропустити через кордон. Тому для уникнення неприємних ситуацій на кордоні, яки можуть зірвати вашу поїздку в Крим, рекомендується все-таки оформити страховку Зелена карта. Це дозволить вам не тільки перетнути кордон без додаткових складнощів і проблем, але і відчувати себе більш впевнено на дорогах.