Скільки Коштує Страхування на Скутер (Мопед) в Україні

Досить велика кількість людей в Україні вибирає двоколісний транспорт. І мова не тільки про велосипеди, на які останніми роками все більше зростає попит, а й мототранспорт. Легкі, маневрові й недорогі мопеди та скутери часто вибираються тими, кому транспорт потрібен виключно у побутових цілях. Ну й звичайно популярні швидкісні мотобайки, придбані любителями швидкої їзди та вітру у волоссі. Які правила поширюються на мототранспорт і чи потрібно його страхувати?

Зміст

  1. Скільки коштує страхування ОСЦПВ на мототранспорт
  2. Скільки коштує страхування на скутер 150 кубів
  3. Чи потрібно ОСЦПВ на мотоцикл
  4. Чи потрібно ОСЦПВ на скутер
  5. Чи потрібно ОСЦПВ на велосипед
  6. Чи є штраф за відсутність страхування ОСЦПВ на мотоцикли та скутери

Скільки коштує страхування ОСЦПВ на мототранспорт

Щодо того, чи потрібне страхування на двоколісний мототранспорт складно знайти вірогідну інформацію в інтернеті. Багато сайтів стверджують, що на скутери страхування не потрібне, зважаючи на їх невеликі габарити та потужності. Однак, відповідно до закону України №1961 про ОСЦПВ, мотоцикли та моторолери належать до транспорту, на який обов'язково потрібно оформляти страхування.

Страхування ОСЦПВ для мотоциклів, скутерів і мопедів розраховується за таким же принципом, як і для автомобілів. Вартість формується індивідуально за даними водія та транспортного засобу. Враховується місто прописки, тип транспортного засобу й обсяг двигуна мототранспорту.

Оформити ОСЦПВ

Швидке оформлення за 5 хвилин

Підібрати

В цілому, страхування на мопед або скутер коштує в рази дешевше, ніж ОСЦПВ для автомобіля. Це пояснюється тим, що хоч мототранспорт є досить небезпечним, але більше для його водіїв і пасажирів. А на дорогах основну небезпеку становлять автомобілі. Тому це закладено до формули розрахунку ОСЦПВ.

До формули включений єдиний базовий платіж та коригувальні коефіцієнти. Наприклад, коригувальний коефіцієнт для легкового автомобіля становить від 0,71 до 1,41, а для скутерів і мопедів 0,27-0,54. Так, оформити на сайті UKASKO.UA страхування на моторолери в Києві ви можете всього від 322 грн. В інших містах вартість ОСЦПВ для мототранспорту буде ще нижче.

Скільки коштує страхування на скутер 150 кубів

Ukasko - ОСЦПВ 

Так, на вартість страхування для скутера впливає обсяг двигуна. Але весь мототранспорт умовно поділяється на дві категорії: з обсягом до 300 куб.см і понад 300 куб.см. Тому для вартості ОСЦПВ не матиме значення, чи має ваш транспорт двигун 150 або 50 кубів.

Виходячи з формули розрахунку страхування ОСЦПВ виходить, що найбільше за автоцивілку заплатять столичні байкери й гонщики, які віддають перевагу великим і потужним мотоциклам. Але навіть при цьому вартість ОСЦПВ буде доступною й нижчою, ніж на автомобіль.

Чи потрібно ОСЦПВ на мотоцикл

Так, на мотоцикл будь-якого року випуску необхідно оформляти ОСЦПВ. Мотоцикли є повноцінним транспортним засобом і потрапляють під вимоги, прописані в Законі про ОСЦПВ.

Чи потрібно ОСЦПВ на скутер

Так, попри невеликі габарити та відносно низьку потужність двигуна, скутер також необхідно страхувати. Всі власники наземного автотранспорту повинні застрахувати свою відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху.

Чи потрібно ОСЦПВ на велосипед

Велосипедисти є єдиним винятком з усіх власників наземного транспорту. Їм не потрібно оформляти ОСЦПВ для велосипеда. Дані актуальні на 2021 рік.

Чи є штраф за відсутність страхування ОСЦПВ на мотоцикли та скутери

Ukasko - ОСЦПВ 

Поліси ОСЦПВ належать до обов'язкового страхування та їх наявність прописано у законодавстві країни. Так само як і те, що за відсутність страхування ОСЦПВ власнику транспортного засобу загрожує штраф. Це правило поширюється як на автомобілі, так і мотоцикли та скутери.

При цьому, штраф водієві загрожує навіть якщо у нього є оформлений поліс ОСЦПВ, але страхування немає при собі. Щоб не виникало таких неприємних ситуацій рекомендуємо вам оформити електронний поліс ОСЦПВ на нашому сайті.

Мотоциклістам, як і автомобілістам, не потрібно його роздруковувати. Його можна зберігати в телефоні, планшеті або підтягнути дані в додаток. При перевірці документів достатньо лише показати поліс ОСЦПВ з екрана або продиктувати його номер, а співробітники поліції самостійно перевіряють актуальність поліса в базі МТСБУ. Це дуже зручно, адже електронний поліс ОСЦПВ не можна забути вдома, зіпсувати або втратити. При необхідності, ви навіть можете роздрукувати поліс необмежену кількість разів.

Однак ніяке страхування не скасовує необхідності дотримуватися правил дорожнього руху і бути акуратними й уважними на дорогах. Мопеди та скутери хоч і наносять незначні пошкодження в аваріях, але є дуже небезпечними для їх пасажирів. Бережіть свої життя і здоров'я, ​​не нехтуйте своєю відповідальністю. Оформляйте вчасно поліс ОСЦПВ на https://ukasko.ua/ з максимальною вигодою для вас!

Оформити ОСЦПВ

Швидке оформлення за 5 хвилин

Підібрати