Як відрізнити підроблений поліс ОСЦПВ
Зміст
Як розпізнати фальшивий страховий поліс
Щорічно велика кількість водіїв стають жертвами страхового шахрайства, потрапляючи на вудку аферистів. Досі в нашій країні поширені підроблені поліси ОСЦПВ. Попри введення електронних полісів ОСЦПВ люди продовжують купувати паперові страховки, і що ще гірше, купувати поліси ОСЦПВ з рук. Тим самим отримуючи підробку замість оригіналу.
Рідко хто з шахраїв для своєї афери друкує власні бланки ОСЦПВ. Найчастіше використовуються бланки тих компаній, які вже ліквідовані або ж бланки, які недобросовісні агенти нібито втратили, списали або визнали зіпсованими.
Також існує такий принцип роботи шахраїв. Вони продають поліс ОСЦПВ, правильно заповнений, з актуальним номером і статусом, але який зазначений за іншою страховою компанією. Тобто, вся відмінність полягає тільки в найменуванні компанії. Відрізнити підробку часом буває дуже складно, особливо не маючи доступу в інтернет.
Як визначити підроблений поліс ОСЦПВ
Те, як виглядає поліс ОСЦПВ і які вимоги ставляться до його заповнення, визначається на державному рівні. Це стосується як страховок, виписаних на паперовому бланку, так і електронних полісів.
Паперовий поліс ОСЦПВ складається з двох аркушів: зеленого верхнього бланка і білої копії, яка залишається в страховій компанії. Заповнюється поліс або вручну, або друкованим способом. Бланк обов'язково містить індивідуальний номер, найменування страхової компанії, термін дії страховки, розмір франшизи, інформацію про водія і про транспортний засіб, поля для внесення дати заповнення договору і мокрої печатки.
Електронний поліс ОСЦПВ зовні відрізняється від паперового поліса, однак, містить таку ж інформацію та має таку ж юридичну силу. На відміну від паперової страховки, електронний ОСЦПВ захищений від підробки, бо формується відразу в єдиній базі МТСБУ.
Чим загрожує підроблений поліс ОСЦПВ
Незалежно від того, купили ви підробку ОСЦПВ випадково або свідомо, в разі перевірки документів поліцією або аварії доведеться за це відповідати. Підроблений або прострочений поліс ОСЦПВ не має ніякої юридичної сили. І в разі ДТП доведеться самостійно виплачувати відшкодування потерпілій стороні. І заплатити штраф за відсутність страховки.
У такому випадку витрати будуть набагато перевищувати вартість страхового поліса. Тому це не вигідно, купувати для економії підроблений поліс ОСЦПВ, але в підсумку заплатити в десятки разів більше.
Також штраф передбачений в тому випадку, якщо у вас є актуальний поліс ОСЦПВ, але на момент перевірки документів поліса немає з собою. Щоб уникнути такої ситуації, оформляйте електронний поліс ОСЦПВ на нашому сайті Ukasko.ua. Його можна зберігати в телефоні або в іншому гаджеті. Таким чином він завжди буде поруч з вами. Навіть якщо щось станеться з вашим смартфоном, то електронний поліс буде доступний на електронній пошті та в особистому кабінеті, і ви завжди зможете відкрити його, ще раз завантажити або надрукувати.
Що робити, якщо у винуватця ДТП підроблений поліс ОСЦПВ
Навіть якщо ви законослухняні, і завжди вчасно оформляєте ОСЦПВ, вказуючи актуальні дані транспортного засобу, то, на жаль, це не виключає того, що на дорозі ви можете зіткнутися з не таким сумлінним водієм. І як же потрібно поводитися, якщо ви постраждали в аварії, яку спровокував не застрахований водій?
Відсутність поліса ОСЦПВ у винуватця аварії виключає можливість укладення європротоколу. Але ви, як потерпіла сторона, зобов'язані отримати відшкодування. Детальніше про те, в яких випадках відшкодування виплачує МТСБУ ви можете прочитати в нашій статті.
Якщо ви стали учасником аварії з вини іншого водія без поліса ОСЦПВ, то вам потрібно:
-
Викликати поліцію;
-
Очікуючи на приїзд поліції, сфотографуйте або зніміть місце події у всіх подробицях;
-
Перевірте і прочитайте протокол, складений поліцією, перед тим, як підписати його.
Протокол передається до суду для винесення подальшого вирішення. Тому до цього документа потрібно ставитися максимально серйозно і не підписувати, не прочитавши.
Штраф за підроблений поліс ОСЦПВ
Підроблений поліс ОСЦПВ - це пряме порушення українського законодавства. І це тягне за собою адміністративну відповідальність. Без поліса ОСЦПВ заборонено користуватися транспортом та їздити куди-небудь на ньому. За відсутність поліса ОСЦПВ передбачено покарання, штраф в розмірі 850 грн. Також штраф або підробка ОСЦПВ не звільняють від необхідності купувати оригінальну страховку. Тому оформляти ОСЦПВ все одно доведеться.
Якщо раніше дійсними вважалися тільки паперові бланки страховок і перевірялися вони виключно особисто співробітниками правоохоронних органів, то перевірки поліса ОСЦПВ можна було уникнути. Зате відтоді, як електронні поліси ОСЦПВ з'явилися та їх визнали дійсними, номери всіх страховок стали зберігатися в єдиному реєстрі МТСБУ. Поліція має до них доступ і в будь-який час, навіть дистанційно, може перевірити наявність страхового поліса у транспортного засобу. Тому навіть не порушуючи правил дорожнього руху і не потрапляючи в аварії, ви все одно можете отримати штраф, якщо не маєте актуальної страховки ОСЦПВ.
Як не купити фальшивий страховий поліс
При оформленні страховки у агента або з рук дуже складно відразу відрізнити який ви купуєте поліс, оригінальний або фальшивий. Зате є спосіб оформити страховку онлайн і не сумніватися в її чинності. І це наш сайт, агрегатор цін Ukasko.ua.
Електронні поліси ОСЦПВ підробити неможливо. Вони формуються в єдиній базі МТСБУ та й там же зберігаються.
Всі страхові компанії, які представлені в нашому каталозі, мають відповідні ліцензії та певне значення на страховому ринку. Це надійні компанії, з інформацією про яких і актуальними рейтингами ви можете ознайомитися на нашому сайті. Ці дані допоможуть вам визначитися з вибором відповідної страховки.
До того ж електронний поліс завжди дешевше паперового, на 10%. А ми, своєю чергою, забезпечуємо найнижчу ціну на ринку акціями та розпродажами. Тому у нас на Ukasko.ua ви можете оформити ОСЦПВ дешевше, ніж на інших ресурсах.
Як перевірити, чи справжній поліс ОСЦПВ?
Визначити, чи підроблений у вас поліс ОСЦПВ або справжній можна за допомогою перевірки на сайті МТСБУ. Це Моторно-транспортне страхове бюро України, яке є регулятором ринку обов'язкового страхування відповідальності власників наземного транспорту. На сторінці їх сайту можна перевірити як наявність актуального поліса ОСЦПВ за номером транспортного засобу, так і справжність безпосередньо страховки. Для цього виберіть варіант, що вас цікавить, і натисніть на нього для введення даних.